Enterijer.ba - FORUM

Sada je: pet tra 18, 2014 9:01 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 19 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 7:13 am 

Imam veeeeeeliku dilemu :)
U fazi sam kupovine mašine i sušilice za veš, pa sam se naslušala raznih komentara i savjeta... kupi odvojeno, kupi zajedno, šta će ti to ... išla sam do Gorenja i oni imaju samo odvojene aparate (čiko iz Gorenja kaže da je tako bolje). Doduše pokazao mi je i neku mašinu sa sušilicom, koja se prodaje u Gorenju, ali nije proizvedena u Sloveniji nego negdje drugo. Naravno da mašina ne mora biti iz Gorenja, ali pošto uzimam sve kuhinjske aparate iz Gorenja, nekom inercijom sam mislila da i ovo bude njihovo.
Uglavnom meni je svejedno da li će to biti zajedno ili odvojeno, ali bih voljela da čujem vaša iskustva sa ovim aparatima. Takođe sam u dilemi da li uzeti sušilicu za koju treba odvod pare (kao kod nape) ili sušilicu koja u sebi ima posudu za spremanje pare.
Molim vas da podijelite samnom svoja razmišljanja i iskustva na ovu temu.
Unaprijed zahvaljujem!

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri svi 14, 2008 10:49 am 

Ovako, ja imam perilicu-sušilicu, marke iberna, a to je odjeljak candyja. Odvod za paru je isti odvod i za vodu, nema nikakve spremnike. Imamo je već 6 godina i nije se kvarila, doduše bio mi je otišao jedan dio, jer sam tuširajući kupatilo, istuširala i mašinu :mrgreen:
Zadovoljna sam pravo, i opet bih je kupila, nedavno sam gledala u robotu, mašine i naletim na istu moju i vidim da joj cijena nije puno pala, s obzirom novu tehnologiju i nove mašine sam se začudila pravo.

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri svi 14, 2008 11:09 am 

@masha
A je li ti mašina imala garanciju i ima li Candy svoj servis u Sarajevu?

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri svi 14, 2008 6:25 pm 

prednost susilice/perilice zajedno je sto sva para ode u odvod za vodu. Znaci nema isparavanja u prostor i nema kondenzacionog spremnika.
Mislim da je jedina mana sto sa odvojenim masinama mozes da operes dosta vise rublja u danu jer obe masine rade u isto vrijeme (npr. ako imas vise od jedne ture vesa dnevno).

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet svi 15, 2008 7:18 am 

@dz
U pravu si. Prednost odvojenih mašina je i to što se sva količina opranog veša može odmah ubaciti za sušenje. Sve ove mašine sa sušilicama su uglavnom na principu: 5 kg pere, a 2,5 kg suši ili 6 kg pere, a 3 kg suši. Čula sam da ima neka Bekova mašina sa sušilicom koja i pere i suši 5 kg.
Uglavnom ja sam još uvijek u dilemi. Jedino mi je bitno da kupim koliko toliko kvalitetnu mašinu, e sad hoće li biti sa sušilicom ili ću posebno kupiti sušilicu ... :?

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet svi 15, 2008 9:30 am 

ja imam Candy..pere/susi 5kg ... sve ovo gdje manje susi je bezze. Ja ovako stavim pranje/susenje i za 2-3h izvadim suh i cist ves, bez da sam ista morao raditi.

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet svi 15, 2008 11:27 am 

@dz
To mi skroz dobro zvuči! Kada si kupio mašinu Candy i je li ti se ikada pokvarila? Zanima me i da li imaju i gdje im je servis?

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet svi 15, 2008 5:28 pm 

Kod mene su obje posebno i obje su gorenje.za sušenje je ta kondezacijska i stvarno sam zadovoljna i mana joj je ,kao što kazete to isparavanje,ali ja je drzim u kupatilu u prizemlju pa mi to toliko i ne smeta jer ne koristim to kupatilo.I ja sam po preporuci prijatelja koji radi u gorenju uzela odvojene,a kao razlog naveo je to prije svega zbog količine veša,kao što kazete koliko opere toliko ubacim u drugu da suši,dalje rekao je da su često sklone kvarovima ,da ih je teško praviti i da su dijelovi skuplji.garancija je 5 godina i na jednu i na drugu.moji prijatelji su kupili u beko salonu candi 5kg pere 5 kg suši,kazu da su zadovoljni pravo.ali eto i ja preferiram gorenje,sa njihovim aparatima nemam problema.ali prijateljica kaze da je jakooo jakoo zadovoljna tom candi,i bez sušilice dobro ocjedi veš :wink:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sub svi 17, 2008 8:33 pm 

kupio sam je prije nesto vise od dvije godine, ali se kvarila puno puta. tj. uvijek isti problem, pregrije se kod susenja i iskoce osiguraci. Majstor dodje, kao ocisti, ali se opet brzo pokvari. Nakon jedno 5-6 puta, dobili smo skroz novu masinu koja je radila savrseno prvih 6 mjeseci. Onda smo oprali neku cupavu deku, pa se isti problem ponovio. Vec mi je bilo dosadilo zvati majstore, pa sam saam ocistio taj odvod i sad opet radi savrseno vec nekoliko mjeseci.
Kad malo vratim film, mislim da su problemi i na prvoj masini poceli sa susenjem deke koja je iza sebe ostavila puno "mrvica" koje su onda vjerovatno zapusile odvod, a majstor nije radio ciscenje toliko detaljno kao ja.
Sve u svemu, smatram da je masina odlicna. Vjerovatno je Candy malo bolje rijesio taj problem na novijim modelima.
Ja sam u Banjaluci i ovdje ima servis. Bili su jako brzi pri dolasku, ali majstor koji nam je dolazio (neki mladji) nije izgledao previse strucno.

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon svi 19, 2008 7:06 am 

@dz
E sada si me malo zabrinuo :( Možda je onda ipak bolje kupiti odvojene aparate :? Pošto smo u fazi 100% adaptacije, sve ćemo pripremiti kao da će biti dva aparata, pa ako prođemo sa jednim, tim bolje. Uglavnom, hvala na podijeljenom iskustvu :wink:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon svi 19, 2008 9:16 am 

@Zelena,
nisam sigurna u to je li dobro odvojeno ili zajedno, ali svakako sebi kupi susilicu jer vrijedi svake banke koja se za nju da. Ja sam kupila odvojenu, imam problem sto mi masina za ves ima malo obrtaja (500) pa onda moram ves centrifugirati dva puta prije nego ga stavim u susilicu i najcesce punu masinu vesa moram podijeliti u dvije kolicine da bi se osusio, ali ves koji se izvadi iz susilice na vrijeme znaci dok je jos topal, bitno je lijepo smotati i ne mora se peglati. Kad se razmota recimo majica koja je osusena u susilici pa smotana prvih par minuta se vide pregibi od motanja ali se poslje to pruzi valjda zato sto u vesu ostane sav omeksivac i ves je mekan i jednostavno se ne mora peglati....

Kad budes kupovala masinu za ves savjetujem ti da uzmes sa sto vise obrtaja bez obzira sto je skuplja i obavezno sebi kupi susilicu jer je stvarno jako korisna....

Sretno sa potpunom adptacijom....

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon svi 19, 2008 9:42 am 

@bihac
Hvala na podršci :) i na savjetima za sušilicu. Ja je, svakako, imam namjeru kupiti samo nisam još sigurna da li kupiti odvojeno ili zajedno sa mašinom. Slažem se s tobom da vrijedi svake marke, jer stvarno je grozno kada tek osušen veš (u koji si naravno stavila neki lijep omekšivač) smrdi poslije prirodnog sušenja vani.
Ja sam pristalica teorije da "nisam dovoljno bogata da kupujem jeftine stvari", jer zaista postoje neke stvari za koje se isplati dati više novca.
Nadam se da ću riješiti dilemu oko sušilice i napraviti pametan izbor :wink:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon svi 19, 2008 8:49 pm 

iz mog posta se moglo izvuci da mozda treba zaobici Candy ako nisu u medjuvremenu izbacili noviji model, ali nikako da treba bjezati od 2u1 masine.

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 20, 2008 10:01 am 

Zelena je napisao/la:
@masha
A je li ti mašina imala garanciju i ima li Candy svoj servis u Sarajevu?

Jeste imala je garanciju, sada se više ne sjećam na koliko, a ako već daju garanciju valjda imaju i servis. :wink:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon ruj 15, 2008 12:43 pm 

Ovako imam sve uredjaje Candy u kuci, od masine za ves, sudje, frizidera i susilice za ves, mogu vam reci da je Candy kvalitetan veoma zavisno cak i od toga da li kupujete u Banja Luci u Poljoexportu ili u Eurospletu mnogo su kvalitetnije u Poljoexportu ali su i skuplje posto neki prodaju za trziste Argentine dok je u Poljoexportu za zapadno trziste roba. Sto se tice kvarova na Candy proizvodima imao sam kvar na masini za sudje koji je rjesen u toku istog dana kada sam prijavio kvar u servis ovlasteni Candy u Banja Luci servis Frigo Djukic, majsor je dosao i zamjenio elektroniku i od tada masina perfektno radi, zadovoljan sam sa Candy proizvodima i mogu reci da je vrh bijele tehnike Miele Njemacki ali su i cijene pozamasne ali ko ima para moj savjet je Miele, a candy nikako potcjeniti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Reply to topic  [ 19 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: