Enterijer.ba - FORUM

Sada je: čet lis 02, 2014 3:19 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 30 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Madrac
UNREAD_POSTPostano: pet ožu 28, 2008 2:18 pm 

Da je kvalitetan a ne basnoslovno skup?
imala sam ponudu jedne firme iz BL fantastican madrac za 1500€ (to mi bi previse)
Gledali smo razne madrace ali opet KOJI JE NAJBOLJI za spavanje????
Imaju one kombinacije, spuzva ona, spuzva ova, federi bla bla bla, vi se bolje razumijete u to...

On je tvoj prijatelj, tvoj partner, tvoj branilac, tvoj pas. Ti si njegov život, njegova ljubav, njegov vođa. On će ti biti vjeran i iskren do zadnjeg otkucaja njegovog srca. Najmanje što mu duguješ je da zaslužiš ovakvu odanost.
Minnie i Sarah

Vrh

Naslov: Re: Madrac
UNREAD_POSTPostano: pet ožu 28, 2008 2:23 pm 

Ja imam ORBIT HANDELS madrac, svasta nesto nam je ciko napricao kostao nas je oko 1600 maraka ali je odlican...dimenzije 160X200 a moji roditelji imaju 190X210 i svi smo prezadovoljni...to je madrac za bolesnu ali i opterecenu kicmu a mi smo svi s tim problemom i meni je super....imamo ga vec 4-5 godina nisam sigurna i gdje god odem ne mogu docekati da dodjem kuci da spavam na svom madracu jer se smao na njemu naspavam onako pravo....kad odem recimo dijete uspavati kod roditelja i na njihovom spavam k'o klada.....

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet ožu 28, 2008 2:29 pm 

ja u svom djevojackom krevetu imam odlican madrac i sto kazes spavam ko klada. Nije kupljen u BiH, uzasno je kvalitetan, i bio je skup.
Sad trazim madrac za bracni, pokusala sam dragom podvaliti da kupimo 2 madraca (da ja stavim svoj hahaha) al on kaze JOK :D
Salu na stranu, covjek ne moze biti pametan kad su te stvari u pitanju.
Mislim da je bolje platiti vise madrac a da je kvalitetan jer ipak tu provedes vecinu svog zivota.

On je tvoj prijatelj, tvoj partner, tvoj branilac, tvoj pas. Ti si njegov život, njegova ljubav, njegov vođa. On će ti biti vjeran i iskren do zadnjeg otkucaja njegovog srca. Najmanje što mu duguješ je da zaslužiš ovakvu odanost.
Minnie i Sarah

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet ožu 28, 2008 2:45 pm 

Ja sam svoj madrac kupila uz spavacu sobu u "Merkator"-ovom salonu namjestaja (dok ga je jos bilo u Sarajevu). Sjecam se da se zove nesto kao "Hospital", bio je oko 500 do 600 KM i perfektan je! Znam da se moze kupiti posebno (nije vezan bas za tu spavacu) i vjerovatno ga ima kupiti u "Merkator"-u u Tuzli (ako i taj salon namjestaja postoji)...

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sub ožu 29, 2008 10:26 pm 

Ja kupila madrac i krevet u nobilu,dostavili ga prije par dana..Za početak sve najbolje o tom madracu,i moram da priznam da imaju baš dobru ponudu madraca ali i cijena.Dok sam tražila odgovarajući madrac ,baš sam se nahodala,i dvije firme koje su nekako zadovoljavale neke kriterije ,moje,bile su san i nobil,u sanu cijene se kreču od 200 km pa do 1000km,madraci za standardne bračne krevete,s tim da je ovaj od 1000km neki madrac sa prirodnim materijalima,čak i vuna je sastav tog madraca,što znači bez sintetike.u nobilu sam pronašla svakakvih madraca i cijene takodje idu od nekih 200 km pa gore do nekih 1000km,ali u nobilu daju garanciju 5 godina na madrace ,sem jednog koji je baš extra i cijenom i kvalitetom i košta nekih 700-1000km i ima 10 godina garancije...ja sam kupila idea madrac ,koji je sa džepićastom jezgrom i anatomske je konstrukcije,prilagodjava se tijelu,ma imam samo riječi hvale za taj madrac,a tek par noči spavam na njemu :oops: :mrgreen: ..a moram reči da je taj madrac 2*1,80m,i koštao je oko 500km,ali smo iskoristili i sajamski popust od 10 %pa su nas i krevet i madrac koštali 850km...krevet je od punog drveta,bukva...eto.... :lol:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet tra 03, 2008 1:48 pm 

Da li neko ima iskustvo sa dormeo madracima, kakvi su, da li se isplati dati za njega 400-500KM ili kupiti negdje drugo drugi madrac za te pare, a onda gdje i koji?
Izgubljena sam u oprugama i latexima i nemam pojma sta je dobro za "manje" novca uzeti.
Kakve podnice odgovaraju kojem madracu.
@ali kakve ste vi uzeli podnice za taj madrac iz Nobila?

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet tra 04, 2008 5:55 pm 

Ja i dalje zadovoljna nobilom,nakon malo više dana spavanja na njemu,krevet i nije nešto estetski lijep,ali je puno drvo.U nobilu imaš opciju da biraš,šta na podnicu,latoflex,šperu ili letvice od punog drveta koje su povezane kao latoflex,ali se kuju u krevet.I mi izabrali to treče,te letvice :mrgreen:

Privitak/ci:
DSC00438.JPG
DSC00438.JPG [ 34.93 KIB | Pogledano 10914 put/a. ]
DSC00439.JPG
DSC00439.JPG [ 36.26 KIB | Pogledano 10909 put/a. ]
Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet tra 04, 2008 6:00 pm 

Ovo je slika slikana odmah po sastavljanju kreveta,pa odtud amabalaža na podu, :mrgreen: ,slikano je mobitelom pa je malo mutna slika,ali to je to odprilike,madrac baš debel i udoban,a krevet big i prostran a što je najvažnije ugodan za spavanjeeeeee.ovo je treči krevet u zadnjih 10 godina koji kupujemo,jer mm ima problem sa kičmom,pa svaki krevet mu neudoban.ovaj put nismo gledali estetiku samo udobnost :D

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon tra 07, 2008 8:02 am 

Gledala sam te madrace od Nove Bile, i bas ovaj koji je na slici ali ja bi nesto malo cvrsce, tj tvrdje. Ima i u Dalasu raznih madraca i meni najbolji izgledaju oni koji imaju samo spuzve ali mi to nesto nesigurno. Ima i neki turski u Dalasu koji je poprilicno jeftin, a kad se sjedne i legne najbolji mi djeluje. Samo je pitanje d ali se covjek smije usuditi i kupiti.
Da li na madrac koji nije sa oprugama mora latoflex, ima li koristi ako se stavi spera

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon tra 07, 2008 9:25 am 

ja sam cula od prodavca Nobila na sajmu jos prosle godine, da madrac mora da dise, zato se ne preporucuje da ide na cvrstu podlogu... npr direktno na pod... Pretpostavljam da isto vrijedi i za speru...

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon tra 07, 2008 10:33 am 

narandza je napisao/la:
Gledala sam te madrace od Nove Bile, i bas ovaj koji je na slici ali ja bi nesto malo cvrsce, tj tvrdje. Ima i u Dalasu raznih madraca i meni najbolji izgledaju oni koji imaju samo spuzve ali mi to nesto nesigurno. Ima i neki turski u Dalasu koji je poprilicno jeftin, a kad se sjedne i legne najbolji mi djeluje. Samo je pitanje d ali se covjek smije usuditi i kupiti.
Da li na madrac koji nije sa oprugama mora latoflex, ima li koristi ako se stavi spera

ovaj madrac na slici je jakoo čvrst,več sam spomenula kupljen je prije svega zbog diskushernije mm,znači jako čvrst i nema upadanja,kada legneš na njega nema uvala neko čvrsta podloga.isto tako i da troje ljudi legne na njega skupa,madrac se ne povija neko se oblikuje po obliku tijela svakog od korisniga istog,a da ne kvari onom drugom,trečem ugodjaj.u nobilu imaš baš dosta vrsta madraca od najjeftinijih do skupljih.ovaj je do prošle godine bio njihov vrh u pravljenju madraca,sad imaju novi,koji je još bolji ali i poprilično skuplji,a garanciju daju 10 godina.ja gledala te u dalasu,i sabixu,pa čak i u kazazu,ali to je sve sama spužva a svi znamo kako je spužva ne zdrava za spavanje,i koliki joj je vijek trajanja.znači traje od prilike par godinica i u kantu,jer se sva slijepi i postane neudobna za spavanje.Ja sam uzela ovaj po preporuci nekih poznanika,prijatelja koji imaju ovaj madrac.E,sad kako če se pokazati ne znam,do sad je ok,i jako smo zadovoljni,a za dalje vidjet čemo.A za podnice i ja mislim da treba da diše jogi,pa tako ne bi nikada uzela šperu,zapravo več sam je imal na drugom krevetu i nije se pokazala bog zna šta.ja sam za latoflex ili za drvene letvice koje su spojene kao latoflex.a za madrace bez opruga,ne znam,nisam ih vidjala,zapravo mislim da je to spužva a ne madrac,ali iskreno mislim da sve mora da diše :lol: :lol:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon tra 07, 2008 10:55 am 

Madrac koji sam ja kupila u Kazazu jeste spuzva, ali takve madrace su pravili za Reumal u fojnici tako da ne bih rekla da je to nezdravo :roll:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon tra 07, 2008 11:59 am 

@narandza, što se tiče Dormeo madraca-mi ga imamo u kćerkinoj sobi i kako ja moram biti uz nju dok ne zaspem desi se i da prije zaspem ja nego ona, taaakoooo je dobar i ustaneš se naspavan. Mi imamo u spavaćoj neki zimsko/ljetni madrac ( kupljen u Merkatoru prije 3 godine i tada plaćen 550 KM) isto tako dobar, ali meni se čini da je ovaj u njenom krevetu još bolji. Mi ovaj Dormeo platili 220 KM.

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto tra 08, 2008 12:01 pm 

Ljubičasta je napisao/la:
Madrac koji sam ja kupila u Kazazu jeste spuzva, ali takve madrace su pravili za Reumal u fojnici tako da ne bih rekla da je to nezdravo :roll:

heheheh,u reumalu u novom dijelu,probala ja madrace,heheheh.ako su to ti onda su udobni..e,sad drugo je pitanje da li je zdravo ili ne,to pitaj ljude koji se malo bolje razumiju u to.a svi znamo kako danas idu tenderi za velike firme i više se ne gleda kvalitet niti udobnost,danas sve cijena diktira.pa onda malo štela,veze i vezice :mrgreen: .meni više ne predstavlja nikakvo mjerilo poredjenje nekoga sa nekim,tj.ako su radili za reumal ne znači da su kvalitetni.hmm,to je nekada bilo,kvalitet i ime gradili se godinama,a sad samo veza i to je to...a kada je več tako kvalitetno,zašto ti dr.koji rade u reumalu ne kupe sebi te madrace i inače madrace od spužve. :mrgreen: ,znam ih ja par ,iz reumala,čak jedan bračni par su mi amidžići i rade kao dr tamo :lol:ne bi sad da ispada da ja kudim kazaz ili hvalim druge,jer nemam razloga.samo iznosim svoj stav,ali isto tako znam da je danas sve od spužve napravljeno,ne što je bolje nego što je jeftinije i lakše za održavanje,samo kako je krenulo vračat ćemo se baš kao i zapad,na prirodne matreijale,i dušeke od vune :mrgreen:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri tra 09, 2008 6:00 pm 

pa u NOBIL-u bas ima razlicitih vrsta, kao i cijena http://www.nobil.com.ba/cjenici-pdf/cjenik_madraca.htm
kod nas je na krevetu njihov madrac i odlican je.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Reply to topic  [ 30 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: