Enterijer.ba - FORUM

Sada je: ned pro 21, 2014 11:35 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
UNREAD_POSTPostano: ned svi 27, 2007 6:32 pm 

Koliko je zahvalno kupiti ih? Ja razmišljam da postavim samo hidromasažni stub u tuš kabini, jer nisam mogla kupiti veću tuš kabinu koja je imala sve to ugrađeno... Nije bilo prostora...

Samo što sam dobila informaciju da je to bezze ako nemam plinski bojler, jer kao potroši svu toplu vodu za minutu .... :roll: :?

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon sij 26, 2009 10:16 am 

Nešto je tu u suprotnosti , a to nema veze sa toplom vodom.
Hidromasažne kade koliko ja znam rade sa svojim pumpama , i koriste cirkulaciju vode u samoj kadi ili prave zračne džepove u kadi.
Dok hidromazažni stubovi rade na principu pritiska fluida u mlaznicama , i samim tim je smanjen protok fluida kroz iste.
Shodno tome to nema nikakve veze sa plinskim bojlerom!

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet sij 29, 2009 3:04 pm 

ali se ohladi voda ako je bojler mal :) pa se onda smrzneš u kadi :)
zato za sve koji rade adaptaciju preporuka.. kupiti protočni bojler (recimo 21 KW) koji košta 300-400 KM i koji ti omogućuje isto što i plinski protočni.. stalno toplu (vruću) vodu čim otvoriš česmu..

to je idealno za hidromasažne u stanovima gdje nema plina i plinskog bojlera..

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet sij 30, 2009 8:16 am 

Otprilike ...
U stanovima od nekih 60m2 i više , postavljani su bojleri po normama za 4-članu obitelj.
Što znači da su bojleri od nekih 80l.
Ovisno o temperaturi to je omjer 1:1 što znači da je kapacitet 160l.
Vjrovatno da niko neče postavljati hidromasažnu kadu u kupatilo od 3m2.
A naravno ako je neko za hidromasažnu pod obavezno onda če i ostalo prilagoditi tome.
Ja se iskreno nadam da ču moči sebi instalirati jednu takvu na gornjem spratu.
Fakat ...
Otkako je krenula ova era sa tuš kabinama , brzom hranom sve je otišlo gdje netreba.
Sve je brzo i da je još brže...
E ali kad dodže kriza onda se nigdje ne žuri !

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet sij 30, 2009 11:31 pm 

Moram da dodam jednu opaskuuuuu :mrgreen: ,hidromasazna kabina????Ja kupila istu i pokajala se,al nema veze,čim dodje na red mjenjam je,al ne hidromasaznu jer u Bosni je teško kupiti stvar a da ima kvalitet...Kad smo trazili istu,baš smo pretresli BiH,uzduž i poprijeko,ali ponuda svugdje ista,hidromasažna u Vitezu u jednoj firmi(ne sječam se imena,ali nije ekonomic,ali se nalazi odmah do economica)bila je 10.hiljada km :shock: jer na njoj nije bilo ništa kinesko.Ove verzije do par hiljada km,u koju spada moja su totalni fuš kineskog smeća,upakovanog negdje uz put :roll: a cijena prava sitnica 2.500km..Užas :(

Vrh

UNREAD_POSTPostano: ned vel 01, 2009 6:11 pm 

nisam znala ovo za hidr.mas. kade/kabine. korisne informacije, hvala :). jos sam mogla iskesirati 2000, nizasta :shock: .

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet vel 27, 2009 8:56 pm 

Ja trenutno u kući imam jacuzzi/hidromasaznu kadu za 2 osobe, nisam siguna ko je proizviđač i ne znam koliko je koštala, jer je nisam ja kupila lično, ali znam da je ne bih dala ni za šta na svijetu i ne znam kako ću bez nje kad se preselim u stan. Jedina mana je ta što je zaista velika i što treba puno vode da se napuni, a ja je trenutno koristim sama, pa baš i nije rentabilno :( U svakom slučaju, meni je super, poslije kupke u njoj se osjećam doslovno preporođeno.

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pet vel 27, 2009 9:13 pm 

@babydoll
uh, što ti zavidim ... da smo imali prostora, i mi bismo je stavili ... ali, avaj ... možda nekad, kad budemo pravili kuću :mrgreen: ... tamo u kasnim 40-tim i ranim 50-tim ... ali to će onda biti jacuzzi na terasi ili tako nešto :mrgreen:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon ožu 02, 2009 12:31 pm 

mi smo sebi ugradili hidromasazni stup od jaccuzi-a i prezadovoljni smo. kostao je 2.600 km, ali vrijedi svake marke. posebno onaj dio sto pada kao kisa - to je tako relaxing :)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon ožu 02, 2009 1:07 pm 

miki je napisao/la:
mi smo sebi ugradili hidromasazni stup od jaccuzi-a i prezadovoljni smo. kostao je 2.600 km, ali vrijedi svake marke. posebno onaj dio sto pada kao kisa - to je tako relaxing :)

kako vam zavidim :) daj nam sliku da vidimo kako to izgleda ...

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sub ožu 14, 2009 10:20 am 

hocu, samo moram donijeti fotic s posla - nemam jos digitalni ;)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sub ožu 14, 2009 11:23 am 

miki je napisao/la:

Vjerujem da je extra.Kod mene ima stub na zidu tuš kabine i na tuš bateriji i ta kiiša sa plafona.Ali nije baš extra,nisam toliko zadovoljna ,jer je ovo sve došlo skupa sa tuš kabinom,a bolje da smo tako kupili psoebno neke kvaitetnije masazere,nek su skuplji..Mi smo svoju platili tih para,komplet tuš kabinu,a već sam negdje navela da su mi ljudi u Vitezu rekli u ecosu čini mi se,da je orginal jacuzi hidromasazana kabina oko 10.000 km,i da radi perfekt :mrgreen:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon ožu 16, 2009 11:03 am 

babydoll je napisao/la:
Ja trenutno u kući imam jacuzzi/hidromasaznu kadu za 2 osobe, nisam siguna ko je proizviđač i ne znam koliko je koštala, jer je nisam ja kupila lično, ali znam da je ne bih dala ni za šta na svijetu i ne znam kako ću bez nje kad se preselim u stan. Jedina mana je ta što je zaista velika i što treba puno vode da se napuni, a ja je trenutno koristim sama, pa baš i nije rentabilno :( U svakom slučaju, meni je super, poslije kupke u njoj se osjećam doslovno preporođeno.

Samo još treba poraditi na toj rentabilnosti !
:idea:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon ožu 16, 2009 11:29 am 

Elpi je napisao/la:
babydoll je napisao/la:

Samo još treba poraditi na toj rentabilnosti !
:idea:

To svakako, samo dok to ne postane "rentabilno", ja ću vjerovatno i useliti u novi stan, a tamo ću imati običnu kadu za jednu osobu. Sa mnom izgleda sve naopako, al' eto...moram se trpiti, nema mi druge 8)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: pon ožu 16, 2009 2:24 pm 

Zar je tako staršno stanje u našoj ljepoj državi ?

Dali je moguče završiti stan prije nego nači supatnika !?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: